فال حافظ

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

تعبیر خواب

خبرهای بوکس ایران
در این وبلاگ خبرها و عکسهای بوکس ايران به نمایش گذاشته میشود
 
 
 
 
 
ایسنا: پس از كسب يك مدال نقره و دو برنز تيم ملي بوكس ايران درمسابقات قهرماني آسيا، اصغر كاظمي گفت: نتيجه‌ي خوبي گرفتيم.

سرمربي تيم ملي بوكس اظهار كرد: در مسابقات قهرماني آسيا در چين 186 بوكسور در قالب 26 تيم حضور داشتند كه خوشبختانه تيم ايران با چهار نماينده سه مدال گرفت.

وي در ارزيابي از وزن به وزن ملي‌پوشان در اين رقابت‌ها افزود: در وزن 91+ كيلوگرم علي‌اكبر حسيني‌فر پس از برد بوكسور چين تايپه مغلوب نماينده‌ي چين دارنده‌ي مدال نقره بازي‌هاي المپيك پكن شد. اين بوكسور خوب ايران يك گام هم عقب نكشيد كه اين بسيار اميدوار كننده است.

سرمربي تيم ملي بوكس با اشاره به اينكه حق علي مظاهري در وزن 91 كيلوگرم را خوردند، خاطرنشان كرد: اين قهرمان ايران كه دو طلاي آسيا را در كارنامه داشت به دنبال دفاع از عنوان قهرماني‌اش بود، اما داوران سر او را بريدند و نگذاشتند كه طلا بگيرد!

وي ادامه داد: در وزن 69 كيلوگرم مرتضي سپه‌وند ديگر تمام شده است و خيلي بد ظاهر شد. او مقابل نماينده‌ي چين تايپه سه اخطاره شد كه به بوكسور قرقيزستان باخته بود؛ اين شكست براي سپه‌وند بسيار بد است. سپه‌وند مغلوب غرور خود شد و با اين باخت سزاوار صعود هم نبود.

كاظمي عملكرد هومن كرمي در وزن 64 كيلوگرم را بسيار خوب دانست و گفت: او با مبارزات خوبي كه انجام داد، لياقت كسب مدال نقره را داشت.

وي افزود: يكي از دلايلي كه داوران در اين مسابقات حق ما را ضايع كردند نداشتن نماينده‌اي در هيات ژوري بود. در بوكس 50 درصد مبارزه است و 50 درصد مافياي پشت پرده. همايون اردلان رييس كميته داوران فدراسيون است كه عضو هيات ژوري جهاني است، در اين سفر همراه ما نيامد كه علت آن بايد بررسي شود!

سرمربي تيم ملي طي كردن مسافت طولاني براي رسيدن به محل مسابقات و مشكلات غذايي را از ديگر مسائل تيم در چين برشمرد و گفت: ملي‌پوشان 50 ساعت در راه بودند تا به محل برگزاري مسابقات برسند كه براي يك ورزشكار طي اين مسير بسيار سخت است. با مدير تيم‌هاي ملي صحبت كردم و جويا شدم كه چرا اينگونه بليت مي‌گيرند. درمورد غذا هم ملي‌پوشان برنج، نان و هندوانه مي‌خوردند، با اين نوع تغذيه كه نمي‌شود قهرمان آسيا شد

نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و نهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور
ریئس هیئت بوکس بهبهان در گفتگو با خبرنگار ما فرمود: باید ساختار قدیمی ورزش بوکس عوض بشود و شیوه های جدید و جوان پسند وارد آن بشود.

رحمان محمدی نیا تصریح کرد: در ورزش بوکس کسی که چند سال ورزش می کند و قهرمان می شود فرقی با یک تازه کار از لحاظ شکل لباس و یا درجه بندی ندارد . و این موضوع  باعث می شود که جوانان به رشته های رزمی که دارای درجه بندی های خاص هست روی بیاورد

وی اذعان داشت: اگر در ورزش بوکس  درجه بندی هم برای مربیان و داوران و بوکسر ها از سوی فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران صورت بگیرد فکر می کنم  ساختار نوینی در ورزش مشت زنی انجام می شود و یک نوع انگیزه جدیدی وارد بدنه این ورزش می شود

محمدی نیا در مورد چگونگی ورزش بوکس در شهرستان بهبهان گفت: ما این ورزش را با همکاری تربیت بدنی و رئیس دانشگاه بهبهان برای دانشجویان و اساتید محترم فعال کردیم. و همچنین در حال ساخت یکی از مجهز ترین سالنهای بوکس کشور هستیم .

خبرنگار:شهرام کنگریان


نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و نهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور

هر کسی که با ورزش سر کار دارد می داند  بدترین تغذیه برای افراد ورزشکار آن هم بوکسور تغذیه از نوع فست فود یا همان ساندویچ  است. متاسفانه از راویان اخبار شنیده شد که در اردوی بوکس خوزستان شام ورزشکاران  ساندویچ است. و بدتر از آن در این اردوی یک هفته ای خبری از میوه و تقویت ویتامینی خبری نیست.

 

 

 


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیست و هشتم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور

 

 

باز هم مدیریت خاص ورزشی بوکس خوزستان یک شبه مربیان تیم جوانان را انتخاب کرد.

این انتخاب که به گفته مربیان تیم جوانان خوزستان بصورت ناگهانی و یک شبه بود صورت گرفت. بدین شرح بود آقایان اتابک کاراوند و حاج مجید قناعتی برای یک دوره مسابقات قهرمانی کشوری جوانان که طبق برنامه فدراسیون قرار است در ۵ تیرماه در استان مازندران و شهرستان ساری است وظیفه فنی این تیم را بر عهده بگیرند. به همین مناسبت گزارشی با اتابک کاراوند مربی بوکس جوانان خوزستان داشتیم. کاراواند در ابتدا فرمود: ما فرصت کمی داریم زیرا که در اردوی یک هفته ای فقط می توانیم از لحاظ روحی روانی و بدنی ،  روی بوکسر ها کار کنیم. و در حقیقت برای تکنیک و تاکتیک زمان بسیار کمی است. که در اختیار داریم  وی شرایط آمادگی بوکسور های جوان خوزستان را خوب تلقی کرد و گفت در حال حاظر ۷۰ درصد آماده هستند که تا زمان مسابقه امادگی آنها بیشتر خواهد شد. مربی جوانان خوزستان  اشاره کرد:  گرفتن چهار مدال را برای  این تیم تضمین می کنم هر چند که در  ورزش بوکس  پیش بینی بسیار مشکل است.


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیست و هشتم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور

 

مسابقه‌هاي بوكس قهرماني آسيا - چين
"هومن كرمي" طلا را از دست داد
پايان كار ايران با سه مدال

 

تيم ملي بوكس بزرگسالان ايران با كسب يك مدال نقره و دو برنز در مسابقه‌هاي قهرماني آسيا در چين به كار خود پايان داد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در ادامه‌ي مسابقه‌هاي قهرماني آسيا در شهر ژوهاي چين و در وزن 64 كيلوگرم هومن كرمي در ديدار پاياني با نتيجه‌ي 15 بر 12 مغلوب نماينده‌ي ازبكستان شد و به مدال نقره دست يافت.

در وزن 91 كيلوگرم علي مظاهري و در وزن 91+ كيلوگرم سيدعلي اكبر حسيني‌فر دو مدال برنز براي ايران كسب كردند.

در وزن 69 كيلوگرم مرتضي سپه‌وند در همان دور نخست مقابل حريف خود سه اخطاره و اخراج شد و از مسابقه‌ها حذف شد.

ديدارهاي پاياني اوزان مختلف مسابقه‌هاي بوكس بزرگسالان آسيا همچنان ادامه دارد.

تيم ملي بوكس ايران در دوره‌ي گذشته اين رقابت‌ها در مغولستان يك مدال طلا و سه مدال برنز كسب كرده بود.

انتهاي پيام


نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و چهارم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور
داور ملی خوزستان با عنوان این خبر که ورزش بوکس ، ورزش های رزمی باید مدرسه ای شوند گفت: ورزش های پر تحرک و کم خطری مانند مشت زنی باید در اموزشگا ه ها و مدارس فعال شوند.

امیر صفاران افزود: سابق بر این اکثر ورزش ها در مدارس فعال بودند و همین امر باعث می شد تا دانش اموزان قدرت انتخاب بیشتری داشته باشند. و بیشتر به سمت ورزش روی بیاورند

مدرس کهنه کار تربیت بدنی تصریح کرد: بوکس نه تنها رشته خطر ناکی نیست بلکه کم آسیب تر  از بسیاری رشته های متداولی مانند فوتبال است.

وی خاطر نشان کرد: در اکثر کشور های مدرن ورزش های مانند بوکس و رزمی را برای بچه های پیش فعال استفاده می کنند. و بعد از مدتی  بخاطر تخلیه شدن انرژی و هما هنگی این رشته ها با روحیه پر شور این افراد همان دانش آموزان پیش فعال آرام و منظبط ، و مهمتر از آن قهرمان می شوند.

تهیه خبر:شهرام کنگریان


نوشته شده در تاريخ سه شنبه نوزدهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور
Image hosting by TinyPicImage hosting by TinyPic

عکس سمت راست مصطفی رستمی که حریف آمریکایی خود را در راند سوم ناک اوت کرد . بازی های ارتش های جهان در ایتالیا

گردآورنده: شهرام کنگریان


نوشته شده در تاريخ یکشنبه هفدهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور
Image hosting by TinyPic

هر کس سر کاری با ورزش خوزستان دارد مصطفی رستمی را بعنوان فردی شجاع و صادق در رفتار گفتارش می شناسد.

به همین امر  چگونگی کار هیئت نو بنیاد بوکس کلان شهر اهواز را از ایشان جستجو کردیم

قهرمان اسبق ارتشهای جهان گفت: از روزی که بهمن کاظمی کار هیئت را آغاز کرده جان دوباره ای به بوکس این شهر داده است. به گونه ای که هر هفته برای بوکسر ها مسابقه بر گزار می کند و این خود باعث ایجاد رشد انگیزه می شود.

مصطفی رستمی افزود: سالن بوکس ولیعصر که نماد ورزش مشتزنی در خوزستان بود با نداشتن امکانات سرمایشی و  ورزشی رو به فنا بود اما با تلاش های کاظمی و همکارانش این سالن مجهز و احیا شد.

خبرنگار:شهرام کنگریان


نوشته شده در تاريخ یکشنبه هفدهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور

اسفندیار صفایی دبیر بوکس خوزستان نفر دوم از سمت چپ به راست تصویر ایستاده

 

دبیر هیئت بوکس  خوزستان در گفتگو با خبرنگار ما  فرمود: عده ای از افراد می گویند بوکس خوزستان بیمار است در حالی که باید اعلام کنم ورزش مشتزنی در این استان نه تنها بیمار نیست بلکه پویا است

اسفندیار صفایی منفرد همچنین اظهار داشت: مدت کوتاهی بوکس خوزستان به خواب فرو رفت اما  رفته رفته رشد و شکوفایی خود را نشان داد .

وی گفت: برای در آمدن از این رکود نسبی بوکسر ها به مربیان به روز شده و کامپیوتری نیاز دارند . که متاسفانه اکثر مربیان در ورزش هنوز به شیوه سنتی تمرین می دهند.

این در حالی است که ورزش مانند سایر علوم رو به رشد و با سرعت بالا رو به علمی شدن و کامپیوتری شدن است

صفایی در مورد ظهور نکردن پدیده در بوکس خوزستان خاطر نشان کرد: برخی انتظار دارند ریئس هیئت آستین بالا بزند. و بوکسر بسازد . در حالی که این کار  مربیان است.

و در همین جا می گویم مربیان انگیزه لازم را برای پرورش دادن شاگرد خوب را ندارند.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه هفدهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور

کیسه زدن تمرینی مفید برای بوکسور ها هم برای نفس و هم برای قدرت و استقامت آنها
کسیه بوکس زدن در تمرینات متفاوت و در زمان های مختلفی زده می شود که هر یک از آنها کارایی متفاوتی دارند.
مثلا برای استقامت بوکسورها:
در این تمرین زمان جایگاهی ندارد فقط تعداد ضربات مثلا راند ها بر اساس تعداد ضربات است
۲۰۰ ضربه مساوی هر راند است و ۵ راند مساوی ۱۰۰۰ بوکس به کیسه
حالت دوم کیسه زدن بر اساس زمان شما می توانید ۵ راند ۳ دقیقه بزنید در این نوع کیسه زدن سرعت و استقامت بهمراه تکنیک و تاکتیک ادغام می شود و بوکسر باید دقت کند تقسیم نفس کند
برای قدرتی کردن دستها می توانید با وزنه دست بهمراه دستکش کیسه مخصوص استفاده کنید این تمرین مخصوص یکی از قهرمانهای اسبق آسیا بود مراد باقر زاده وی حتی سایه زدن را با وزنه می زد
حالت سوم کیسه تفکیک که ان هم یک تمرین قدرتی است در این نوع کیسه زدن ضربات را با تعداد و نوع تکنیک تفکیک می کنید برای تقویت همان ضربه مثلا ۲ دقیقه تک راست می زنید ۱ دقیقه آپر کات چپ
چهارمین حالت که برای نفس بسیار مفید است کیسه زدن انتر وال است: در این حالت یکی کیسه را می گیرد و بوکسر مسافت به دلخواه ۲۰ یا ۳۰ متر را رفت برگشت با سرعت می رود و به کیسه الیته با تعداد مشت ضربه می زند مثلا ۳۰ تا چپ راست و این کار را بصورت رفت و برگشت انجام میدهد
تهیه کننده: شهرام کنگریان در آخر از خوانندگان محترم می خواهم که اول ایمنی ورزش را رعایت کنند و بعدا به تمرین بپردازند پس بانداز بستن و دستکش کیسه داشتن یادتان نرود

نوشته شده در تاريخ شنبه شانزدهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور

مربی شهرستان شوش با عنوان این خبر که: تیم شهید مطهری شهرستان شوش با وجود فعالیت صد و ده بوکسور فاقد رینگ بوکس است گفت: اگر شهرستان شوش دارای رینگ بوکس و امکانات بود نیمی از تیم خوزستان از این شهرستان بود.

مجید سرخه همچنین فرمود: مشت زن های ما روی زمین خالی تمرین می کنند. و ما مجبوریم برای اشنایی آنها با میدان بوکس ورزشکاران را به شهرستان های اطراف ببریم .

مربی جوان بوکس شوش اظهار داشت: اگر حداقل امکا نا تا را داشتم تا به حال بوکسور به تیم ملی می دادم زیرا که ما از پتانسیل و افراد با استعدادی بر خورداریم


نوشته شده در تاريخ شنبه شانزدهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور
 

مربی درجه ملی خوزستان در گفتگو به خبر نگار ما عنوان کرد:داوری ها در بوکس نتایج مسابقات را تحت الشعاع خود قرار داده اند

حسین آزادپور گفت: مربی سالیان سال زحمت می کشد تا شاگرد بسازد. بوکسر ها ماهها تلاش می کنند تا مسابقه بدهند.آنوقت برخی از داوران یک شبه حال خاسته یا نا خاسته زحمات انها را با قضاوت نادرست به باد می دهند

وی همچنین تصریح کرد: در اکثر کلاس های اموزش داوری در بوکس به تمام ارکان بصورت ریز و درشت اهمیت داده می شود. به جز یک امر آن هم چگونه صحیح امتیاز دادن به مشت ها

آزادپور در رابطه با ظهور نکردن پدیده در بوکس خوزستان فرمود: مدتی است که استعداد نابی در بین مشت زنهای خوزستانی پیدا نشده . و یکی از علتهای این مساله قضاوت های بد که موجب دلسردی مربیان و قهرمانان می شود و در واقع این طیف با کنار گیری از ورزش با عث خلا قهرمان  در رینگ بوکس می شود

وی گفت: در مسابقات بوکس به از همه کمیته ها و افراد دعوت شده پذیرایی و تکریم می شود به جز مربیان که  حداقل احترام که با یک جمله خسته نباشید است از آنها قدر دانی نمی شود


نوشته شده در تاريخ شنبه شانزدهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور
 

مهدي قرباني از تمرينات تيم ملي بوكس بزرگسالان ايران خط خورد.

به گزارش خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)، ملي پوش وزن منهاي 91 كيلوگرم ايران به دليل غيبت غيرموجه در تمرينات از سوي كادر فني از تمرينات كنار گذاشته شده بود.

قرباني براي حضور در رقابت هاي ليگ اردو را ترك كرد اما در زمان مقرر در تمرينات حضور نيافت و بدون اطلاع كادر فني غيبت غير موجه داشت.

به همين دليل وي از سوي اكبر كاظمي سرمربي تيم كنار گذاشته شد و قرار است پس از پايان رقابت هاي قهرماني آسيا مجددا به اردو دعوت شود.


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه سیزدهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور

 

به منظور شركت در مسابقات بوكس قهرماني آسيا؛

 

 

 

 

اسامي تيم ملي بوكس اعلام شد

به منظور شركت در مسابقات بوكس قهرماني آسيا؛

 

اسامي تيم ملي بوكس بزرگسالان ايران به منظور شركت در مسابقات بوكس قهرماني آسيا اعلام شد.

اصغر كاظمي، سرمربي تيم ملي بوكس در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بيان اين مطلب افزود: تيم ملي بوكس با شش بوكسور در مسابقات بوكس قهرماني آسيا كه از 17 خرداد در چين آغاز مي شود، شركت مي كند.

وي افزود: هومن كرمي در 64 كيلوگرم، مرتضي سپهوند در 69 كيلوگرم، حسن كاركردي در 81 كيلوگرم، علي مظاهري در 91 كيلوگرم و اكبر حسيني فر در به اضافه 91 كيلوگرم شش بوكسور اعزامي به چين هستند.

كاظمي، گفت: بيش از اين مقرر بود در وزن 75 كيلوگرم بوكسور اعزامي به چين داشته باشيم اما بوكسورهاي حاضر در اين وزن در مسابقات انتخابي انتظارات را برآورده نكردند بنابر اين در اين وزن اعزامي نخواهيم داشت.

وي در خصوص عدم اعزام جاسم دلاوري ملي پوش وزن به اضافه 91 به چين گفت:‌ در مسابقات انتخابي تيم ملي اگرچه دلاوري موفق شد حسيني فر را شكست دهد اما همه شاهد بودند كه اشتباه داوري باعث شد اين نتيجه رقم بخورد.

كاظمي خاطرنشان كرد: برنده يا بازنده در مسابقات انتخابي مهم نيست و چون حسيني فر بهتر ظاهر شد بنابر اين وي به چين مي رود.

گفتني است، تيم ملي بوكس بزرگسالان به منظور شركت در مسابقات بوكس قهرماني 14 خرداد به چين مي رود./س


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه سیزدهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور
ناطق نوری ضمن سیاسی خواندن برخورد با دوشغله‌های ورزش؛
در فدراسیون بوکس مجانی کار می‌کنم
من در فدراسيون مجاني كار مي‌كنم در واقع مثل يك نوكر به ورزش ايران خدمت مي‌كنم. ضمن اين‌كه روساي فدراسيون‌ها را اعضاي مجمع انتخاب مي‌كنند نه روساي سازمان تربيت بدني. مجاني كار مي‌كنم و هيچ منفعتي از رياست بوكس ندارم.
 
  

احمد ناطق نوری نماینده مردم نور در مجلس و رئیس فدراسیون بوکس، معتقد است طرح موضوع مدیران دوشغله در ورزش یک بازی سیاسی است که ضربه بزرگی به ورزش کشور می‌زند.

به گزارش «فردا» ناطق نوری درباره دوشغله‌های ورزشی گفت: شخصاً حقوق‌بگير مجلس هستم و در فدراسيون براي رضاي خدا كار مي‌كنم. فدراسيون براي مجموعه فعال در آن منافعي ندارد و خوشبختانه شايد كم هزينه‌ترين باشيم. بايد بار ديگر تأكيد كنم كه اعتبارات مهم‌ترين دغدغه‌اي است كه پيگيرش هستيم.متاسفانه عده‌اي با بازي‌هاي سياسي عملا طوري رفتار مي‌كنند كه روند حركت ورزش كشور را مختل مي‌كنند و به امثال ما گير داده‌اند كه چرا بدون حقوق كار مي‌كنيد!

این نماینده مجلس که همزمان رئیس فدراسیون بوکس کشور است، افزود: مديران بسيار زيادي در ورزش كشور هستند كه عاشقانه به ورزش خدمت مي‌كنند و بيشتر آنها حتي حقوق نيز دريافت نمي‌كنند. حال با طرح اين موضوع عده‌اي از همين علاقه‌مندان و در واقع حاميان ورزش استعفا داده‌اند. در كل كشور حدود 35 هزار نفر مشمول همين ديدگاه آقايان هستند. اين حجم بالا ضربه بزرگي به ورزش كشور خواهد زد، به نظر من موضوع دوشغله‌ها را بايد ابتدا در قوه قضاييه مورد بررسي قرار دهند و دوشغله‌هاي خود را وادار به استعفا كنند.

وی ادامه داد: كار كردن در ورزش طبق قانون شغل محسوب نمي‌شود و اينها صرفاً بازي سياسي است. كساني كه اين مباحث را مطرح مي‌كنند بايد توجه داشته باشند كه به لحاظ بين‌المللي نيز در صورت اجراي ديدگاه آقايان، ما كرسي‌هاي بين‌المللي ورزشي را نيز از دست خواهيم داد. در كميسيون فرهنگي مجلس اين موضوع را پيگيري مي‌كنيم و اميدواريم در نهايت با تفسير قانون يا تصويب يك قانون جديد اين مشكل براي هميشه برطرف شود و ورزش كشور ديگر دچار اين مسائل نشود.

ناطق نوری که به مدت 20 سال ریاست یک فدراسیون ورزشی را عهده‌دار است، درباره این شائبه که نفوذ سیاسی وی باعث ماندگاریش در فدراسیون بوکس شده است، گفت: روزي كه فدراسيون بوكس را تحويل گرفتم، در واقع تنها يك حكم تحويل گرفتم و يك كيف سامسونت كه در عقب ماشين بود. در دوران پيش از انقلاب، بوكس از سالن‌هاي اختصاصي متعددي در سطح كشور برخوردار بود و همچنين تعداد قابل توجهي رينگ در اختيار داشتيم كه پس از انقلاب، سالن‌ها به فدراسيون‌هاي ديگر اختصاص يافت. در تهران ساختمان فدراسيون بوكس كه آرم فدراسيون در بالاي سردر آن مخدوش شده و سالن مشت‌زني مجموعه ورزشي شيرودي نيز به فدراسيون جانبازان و معلولان واگذار شده بود كه با پيگيري‌هاي انجام شده، توانستيم سالن شيرودي را تحويل بگيريم. درابتدا سالن مخروبه‌اي را كه تحويل گرفتيم، بازسازي كرديم و با توجه به آنكه بودجه‌اي نداشتيم، مجموعه اداري را با كمك‌هاي مردم و هزينه‌هاي شخصي بازسازي كرديم.

ناطق نوری به جام‌جم گفت: من بدون دريافت يك ريال در اين سال‌ها به بوكس كشور خدمت كرده‌ام و از همه توان خودم براي رشد اين ورزش استفاده كرده‌ام. همان طور كه گفتم حتي ساختمان فدراسيون را نيز خود فدراسيون احداث كرده و هيچ كمكي از جانب مسوولان ورزش نشده است. من در فدراسيون مجاني كار مي‌كنم در واقع مثل يك نوكر به ورزش ايران خدمت مي‌كنم. ضمن اين‌كه روساي فدراسيون‌ها را اعضاي مجمع انتخاب مي‌كنند نه روساي سازمان تربيت‌بدني. مجاني كار مي‌كنم و هيچ منفعتي از رياست بوكس ندارم. بي‌شك ورزش و به خصوص بوكس را دوست دارم كه به كار كردن در فدراسيون ادامه مي‌دهم.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه یازدهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور
احمد ناطق نوري گفت: تيم ملي بوكس نوجوانان در نخستين حضورش در مسابقات جهاني خوش درخشيد

ایلنا: احمد ناطق نوري گفت: تيم ملي بوكس نوجوانان در نخستين حضورش در مسابقات جهاني خوش درخشيد.
احمد ناطق نوري رئيس فدراسيون بوكس با بيان اين مطلب به خبرنگار ايلنا گفت:‌در حالي كه بوكسورهاي نوجوان كشورمان براي نخستين بار بود كه تجربه حضور در مسابقات جهاني را بدست مي‌آوردند علي‌رغم اين كه نتوانستند به مراحل بالاتري صعود كنند،‌اما مافوق تصورات ما عمل كنند و توانستند بالاتر از حد انتظار ما در ميدان ظاهر شوند.
وي اشاره كرد:‌درمجموع از ميان تيم ملي بوكس سه نفره ايران به جز آرمين امجديان كه در همان مرحله مقدماتي از دور رقابت‌ها حذف شد، سامان بداق و سهند بابائي توانستند از دور مقدماتي با غلبه بر بوكسورهاي اروپائي به مرحله بعد مسابقات صعود كنند و در نهايت با اختلاف امتيازهاي نسبتاَ پائين در ديدارهاي بعد از مرحله مقدماتي مغلوب بوكسورهاي قدرتمند آمريكا و كوبا شوند.
رئيس فدراسيون بوكس ادامه داد:‌متاسفانه علت اصلي نتايج ضعيف تيم‌هاي ملي نوجوانان ايران در كليه رشته‌هاي ورزشي رقابت‌هاي جهاني اين است كه ما از ابتدا در سنين پائين بر روي استعدادهايمان سرمايه‌گذاري نمي‌كنيم به همين علت هنگامي كه زمان حضورمان در ميادين جهاني و بين‌المللي فراهم مي‌شود با يك تيم ناقص و معمولي در مسابقات حاضر مي‌شويم و انتظار به نمايش گذاشتن يك ورزش حرفه‌اي را از نمايندگان كشورمان داريم.
ناطق نوري خاطر نشان كرد:‌در حال حاضر برنامه جديدي را در كميته استعداديابي فدراسيون بوكس قرار داده‌ايم كه با شناسائي نخبگان بوكسور سراسر كشور در سنين پايه،‌ تبليغات هر چه بيشتر را در خصوص جذب ورزشكاران اين رشته کنیم تا بر تعداد نفرات تيم ملي بوكس نوجوانان بيافزائيم و از اين پس تجربه حضور بيشتري را در مسابقات برون‌مرزي در اين رده سني داشته باشيم.
وي در پايان گفت:‌از آنجا كه اسفندماه سال جاري براي نخستين بار ميزبان مسابقات بوكس قهرماني آسيايي جوانان شده‌ايم در نظر داريم كه اين سه ملي‌پوش بوكسور نوجوان كشور را كه در رقابت‌هاي جهاني ارمنستان خوش درخشيدند را در مسابقات جوانان آسيا هم شركت دهيم. چرا كه با عملكرد قابل قبولشان نشان دادند توانايي اين را دارند كه به مصاف بوكسورهاي رده سني جوانان هم بروند.
پايان پيام

نوشته شده در تاريخ دوشنبه یازدهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور

Armenia, Belarus, Germany and Ireland have AIBA world junior champions for the first time, four countries (Armenia, Ecuador, Israel and Moldova) claim their first ever AIBA World Junior Championship medals and a record medal haul is recorded for Lithuania as the AIBA World Junior Championships Yerevan 2009 came to a close in the Armenian capital on Saturday.

Korun Soghomonyan (ARM), Ivan Baranchyk (BLR), Theo Krechlok (GER) and Joseph Ward (IRL) will receive a hero's welcome on their return home after becoming champions in the 46kg, 52kg, 48kg and 70kg weight divisions respectively.

Pic: Joseph Ward, in red, on his way to claiming Ireland's first AIBA World Junior Championship medal

Medal hauls of one gold, two silver and four bronze (Armenia), one silver and one bronze (Ecuador and Moldova) and one silver (Israel) will delight the respective federations having stepped on the winner's podium for the first time.

Meanwhile, Lithuania's one silver and three bronze medals beat its previous best performance in 2003 of one silver and one bronze medal while boxing superpower Russia also gave another perfect illustration of its strength and depth with a commanding haul of nine medals (five gold and four bronze), winning each of its finals.

Sergey Sobylinski (50kg), Magomed Abdulamagomedov (63kg) , Andrey Egorov (66kg), Idris Shakhmanov (75kg) and Gasan Gimbatov (+80kg) all stood on top of the winner's podium as Russia led the medal count - two better than the next best, Armenia, which collected seven. The nine medals also adds to the impressive tally Russia has amounted since the AIBA World Junior Championships started in 2001 (from 2001-2007 it was called the AIBA Cadet World Championships), which now stands at 62, including 28 gold, with the Ukraine the next best county with 36, including 12 gold.

With a record number of countries (15) represented in the finals of the AIBA World Junior Championships Yerevan 2009 , an impressive number (seven) went on to win gold in AIBA's premier tournament for boxers aged 15 and 16 years of age.

Armenia, which has been a perfect host for the AIBA World Junior Championships Yerevan 2009, capped off an excellent tournament when 2009 junior national champion and 2008 European Schoolboy Championships quarterfinalist Soghomonyan became Armenia's first AIBA world junior champion after he impressively beat Indian junior national champion Sandeep 10:4 in the 46kg final, setting the tone for an impressive finals day in Yerevan.

Germany was also soon celebrating when Krechlok completed an outstanding tournament by claiming the 48kg title, with a 6:0 win over Bagdet Uaidayev (KAZ). The Carpatian Junior Cup winner and 46kg quarterfinalist in the 2008 European Junior Championships, was a deserved winner, conceding only eight points during the entire tournament (seven of those in his 8:7 semifinal win against the tournament favourite Housein Baisanghorow of Russia).

2008 European Schoolboy Championships champion Sobylinski collected Russia's first gold medal win of the day with an 8:2 win against Talgat Bertleuov (KAZ) before Baranchyk won Belarus' first ever gold medal at this level with an 11:2 win over Yerbolat Seidalliyev (KAZ) in the 52kg final.

2009 Panamerican Junior champion Yunior Ernesto Valdes Boleri claimed Cuba's first gold of the day and ninth in the history of the tournament with a classy 5:3 win in the 54kg final against 2007 European Schoolboy Championships bronze medallist Jonik Tonoyan (ARM) before 2009 Panamerican junior champion Arlen Lopez Cardoso (CUB) lived up to his favouritsm for the 57kg title and beat Georgia's best junior boxer Aleko Chadashvili 5:3.

The Ukraine's Oleh Neklyudov completed an excellent tournament by beating Ricardas Kuncaitis (LTU) 4:2 in the 60kg final before the 63kg final lived up to its billing as the most impressive of the day with two of the favourites - Russia Junior National Championships gold and silver medallist Abdulamagomedov and 2009 Panamerican Junior Championships silver medallist Samuel Saul Raul Rodriguez (CUB) - going head to head before the referee stopped the contest in the third round in favour of the Russian.

Israel's Dan Aharono missed out on becoming for first AIBA world junior champion from his country when he lost the 66kg welterweight final to Andrey Egorov (RUS) 12:4 but it was a commendable performance from the 2007 European schoolboy champion who has the consolation of recording Israel's best ever result.

Ward, meanwhile, will be the toast of Ireland after claiming the country's first medal at the AIBA World Junior Championships and to cap it off it was gold with a stunning third round stoppage over home favourite Hayk Khachatryan of Armenia in the 70kg final. Ward was 16-1 up when the bout was stopped with just six seconds remaining to the final bell. "If it was up to me Joe would get the boxer of the tournament award," Irish coach Jim Moore said. "He's been absolutely brilliant all week. He was very patient in the first and second rounds (in the final) but when he moved up through the gears in the third he just ran away with it, he was outstanding."

The middleweight hot favourite Shakhmanov - the 2008 European Schoolboy champion and a 2009 Russian National Junior Championships bronze medallist - kept up Russia's unbeaten run on the final day with a commanding 8:1 win over Oleg Korobka (UKR) in the 75kg final, before Mirzobek Hasanov claimed Uzbekistan's only gold of the tournament when he beat Ecuador's Italo Perea Castillo 13:6 in the 80kg final. It was an impressive tournament from Perea Castillo who performed well above expectations to claim Ecuador's first AIBA World Junior Championships medal.

The last contest of the day saw Russia walk away with its fifth gold medal when Gimbatov beat Victor Ialimov (MDA), with the referee stopping the contest in the third round due to injury. Ialimov can still be extremely pleased with his performance considering it was Moldova's best ever result

In a tournament of firsts, a total of 11 countries made their junior debut at this tournament - Argentina, Botswana, China, Ghana, Iran, Montenegro, Nigeria, Thailand, and Venezuela being the others - as Armenia hosted its first world boxing championships.
نوشته شده در تاريخ دوشنبه یازدهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور

نوشته شده در تاريخ دوشنبه یازدهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور
بالاخره مرحله نيمه نهايي ليگ بوکس برگزار شد
تيم بنياد با برد ميلي متري پيوند به فينال مسابقات راه يافت

روز گذشته مرحله نيمه نهايي ليگ بوکس برگزارشد و تيم بنياد بهادر با غلبه بر تيم پيوند ساپکو جواز حضور در فينال مسابقات را کسب کرد.

به گزارش سرويس ورزشي برنا،روز گذشته و در شهر نور ادامه مسابقه نيمه نهايي ليگ بوکس که هفته گذشته به دليل درگيري و جنجال نيمه کاره رها شده بود دنبال شد و تيم بنياد بهادرمازندران موفق شد با حساب 6 بر پنج از سد تيم مدعي پيوند ساپکو عبور کرده و حريف تيم فولاد ماهان اصفهان در ديدار پاياني شود.
در اين مسابقه که به ديدار پاياني کشيده شد تماشاگري در سالن برگزاري رقابت ها حضور نداشت و تنها چند تن از مسئولان استان، مديرکل تربيت بدني مازندران، احمد ناطق نوري و منوچهر مقصودي رييس و نايب رييس فدراسيون، اصغرکاظمي سرمربي تيم ملي و اميردلشاد مسئول برگزاري ليگ حضور داشتند.
در ديدار پاياني مهدي قرباني و جاسم دلاوري به مصاف يکديگر رفتند تا تکليف تيم پيروز مشخص شود که کار با نتيجه مساوي به اتمام رسيد تا با شمارش مشت ها نيز هيات ژوري راي به نتيجه برابر بدهد اما در نهايتاً به دليل جنگنده تر بودن دلاوري،مشتزن بنياد را به عنوان فرد پيروز معرفي کرده تا تيم مازني که دور رفت را با امتياز 6 بر پنج نتيجه را به حريف واگذار کرده بود با همين نتيجه انتقام باخت خود را از اين تيم گرفته و راهي ديدار پاياني شود.
ديدارهاي رده بندي و فينال ليگ روز پنج شنبه و جمعه در سالن شهيد همت مجموعه ورزشي شيرودي تهران دنبال خواهد شد که در ديدار رده بندي تيم پيوند ساپکو به مبارزه با هيات خراسان رضوي مي پردازد و در بازي پاياني هم دو تيم بنياد بهادر مازندران و فولاد ماهان اصفهان با يکديگر مصاف مي دهند.
اسامي نفرات پيروز اين ميدان به شرح زيراست:
48 کيلوگرم: سعيد قربان زاد(پيوند ساپکو)
51 کيلوگرم: محمود احمدي زمان(بنياد بهادر)
54 کيلوگرم: عمران اکبري(بنياد اکبري)
57 کيلوگرم: مهرداد حميديان(پيوند ساپکو)
60 کيلوگرم: محمد مهدي پور(پيوند ساپکو)
64 کيلوگرم: مهدي طلوتي (بنياد بهادر)
69 کيلوگرم: سجاد محرابي(بنياد بهادر)
75 کيلوگرم: علي عبدحاجي(بنياد بهادر)
81 کيلوگرم: اميد بابابي(پيوند ساپکو)
91 کيلوگرم: محمد قاروني (پيوند ساپکو)
91+ کيلوگرم: جاسم دلاوري (بنياد بهادر)

نوشته شده در تاريخ یکشنبه دهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور

عکس تیمی فهرمان دو دوره لیگ بوکس کشور در سالهای ۱۳۸۵ و ۱۳۸۶ بهمراه مدیر عاملان شرکت ساپکو و تنی چند از قهرمانان بوکس ملی که برای این تیم در لیگ بوکس کشور بر روی رینگ می روند

اما این تیم در لیگ امسال دچار حواشی بسیاری شده که خیلی از بزرگان بوکس کشور برخی از حواشی را تقصیر مربی احساسی و البته فداکار و متعصب این تیم می دانید این چهره کسی جز عیسی گل محمدی نیست. که ایستاده از راست به چپ نفر دوم با یک کت شلوار ویک پیراهن روشن از دیگر افراد متمایز تر است. خوب این هم یک نوع حاشیه است .


نوشته شده در تاريخ یکشنبه دهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور

سرمربي تيم بوكس پيوند: خدا را شكر از مازندران زنده برگشتيم

تهران ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۲۷/۰۲/۸۸‬

ورزش. رزمي. بوكس
سرمربي تيم بوكس پيوند ساپكو گفت: خدا را شكر مي‌كنم پس از اتفاقات عجيبي كه در ديدار بين پيوند و بنياد بهادر در سالن رخ داد، كاروان ما زنده از مازندران بازگشت.

عيسي گل محمدي در گفت وگو با ايرنا، خاطرنشان كرد: متاسفانه در اين سال ها كه با تيم پيوند ساپكو به مازندران مي‌رويم هر بار رايانه خراب مي‌شود و مسوولان اين امر را اتفاقي مي‌دانند كه اين مساله براي ما بسيار عجيب است.

وي گفت: اشتباهات داوري و جابه جا كردن وقت راند مسابقات به حدي بود كه به هيات ژوري اعتراض كردم كه ناگهان سرمربي بنياد بهادر به سوي من حمله كرد، سپس سرپرست و مدير باشگاه بنياد بهادر مرا به گوشه‌اي بردند تا شرايط آرام شود اما، در عين ناباوري اين ‪ ۲‬تن تماشاگران خود را بر سرم ريختند.

سرمري پيوند افزود: ناداوري و چاقو كشي تماشاگران نبايد در ورزش جايي داشته باشد و به طور يقين اگر جلوي اين مساله گرفته نشود در آينده شاهد چند كشته در مسابقات ليگ خواهيم بود.

گل محمدي عنوان كرد: شركت پيوند طي اين ‪ ۳‬سال به فدراسيون بوكس خدمت كمك كرده و ملي پوشان را با حقوقي مناسب استخدام كرده است در حالي كه فدراسيون هيچگاه از عهده اين مساله بر نمي‌آيد، اما نمي‌دانم چرا در ليگ امسال همه براي شكست تيم پيوند متحد شده اند.

وي ادامه داد: پس از اتفاقاتي كه در اين بازي افتاد در بيمارستان بستري شدم و محمد رضا قاروني مشنزن تيم پيوند نيز دچار شكستگي سر شد كه اين از مهمان نوازي مازندراني‌ها است.

سرمربي تيم پيوند ادامه داد: احترام خاصي براي ناطق نوري رياست فدراسيون بوكس قائل هستم، چراكه مرد دوست داشتني و صادقي است، اما مقصودي نايب رئيس فدراسيون كه در سالن مسابقه نبوده چطور توانسته مرا داراي سابقه اغتشاش تلقي كرده و مقصر بداند.

وي افزود: به دليل اين صحبت از مقصودي شكايت خواهم كرد و همواره معتقد بوده ام حضور وي براي بوكس ايران مضر بوده است.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه دهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور

هرکسی که با این ورزش سر کاری دارد می داند که بوکس تنها و تنها یک برنده دارد و مساوی و یا اینکه دست هر دو ورزشکار بعنوان برنده بالا برود در کتاب قانون این ورزش هیچ جایی ندارد. اما در مسابقات چهار جانبه دزفول در وزن ۶۴ کیلو وقتی امیر حسین زاده از دزفول بعنوان نفر پیروز رینگ شناخته شد بوکسور ایلامی که حریف حسین زاده بود دست به اعتراض زد که البته حق هم تا حدودی بیا ان بود در همین  هنگام ژوری تصمیم گرفت که هر دو بوکسر را پیروز اعلام کند. و بدین ترتیب بود که در ۶۴ کیلو دو بوکسر به مقام اولی رسیدند یکی امیر حسین زاده و دیگری بهروز شریفی بود . ولی هیچکس با این کار نفهمید که در ورزش بوکس چند نفر قهرمان می تواند بشود. شاید اگر تماشا گران هم اعتراض می کردند انها هم قهرمان بوکس این مسابقات می شدند


نوشته شده در تاريخ شنبه نهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور
رئیس هیئت دزفول در گفتگو با خبرنگار ما فرمود: به پاس روز ۴ خرداد که در آن یادبود مقاومت مردم دزفول در هشت سال جنگ تحمیلی بود تصمیم به برگزاری مسابقات نمودیم. که در آن از ۴ تیم برون استانی فارس، ایلام و کهکیلویه بویر احمد دعوت کردیم که در نهایت تیم دزفول با اقتدار به مقام نخست دست یافت. عظیم محمد پناه در رابطه با این پیکارها اضهار داشت: رایزنی های بسیاری کردیم تا این استانها برای  مسابقات حاضر بشوند. و انصافا در این راه از حمایتهای تربیت بدنی دزفول که در راس همه امور این اداره جناب اقای کاشی همکاری ها و هماهنگی های لازم را برای برگزاری این مسابقات انجام نمود.

وی در مورد چگونگی عملکرد هیئت دزفول در سال جاری گفت: با برگزاری های مسابقات اینچنین قصد داریم که بوکس این شهرستان را به تکاپو بیاندازیم. بنده و همه کسانی که در امور این هیئت به گونه ای سر کاری با این ورزش داریم. بر این اعتقادیم که هر چه مسابقات و دیدارها بیشتر برگزار بشوند سطح عملکردی این ورزش بیشتر و بهتر می شود.

محمد پناه همچنین اشاره کرد: برنامه های متفاوتی از قبیل کارگاه های آموزشی برای داوران و مربیان این شهر قصد داریم برگزار کنیم که در این راه باید هیئت بوکس استان با ما همکاری کند زیرا که این در نهایت به نفع ورزش بوکس خوزستان است.


نوشته شده در تاريخ شنبه نهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور
 

پس از مدتها شهرستان بوکس خیز دزفول مسابقاتی را به پاس مقاومت مردم غیور این شهر دربمباران هشت سال دفاع مقدس در این شهر برگزار کرد. در این پیکارها ۴ تیم دزفول ،فارس،ایلام،کهکیلویه و بویر احمد حضور داشتند.که حدود ۴۵ مشت زن طی دوشب برای قهرمانی بر روی رینگ رفتند. که در نهایت در وزن ۴۸ جعفر ناصری ،۵۱ سیروس اسفندیاری،۵۷ محمد روشنعلی، در ۶۴ امیر حسین زاده،۷۵ ابراهیم فعلی و در وزن آخر مختار زلکی بختیاری برای تیم دزفول و در ۶۴ بهروز شریفی،۶۹ سعید خانی،۸۱ نعمت الله آزادی و در ۹۱ کیلو حجت حاجیوند الیاس هم از تیم ایلام و در نهایت در اوزان ۵۴ نور الله ساجدی ف۶۰ محمد رضا پادیار برای کههکیلویه بویر احمد به مقام قهرمانی این مسابقات دست یافتند. در این رقابتها که  ۱۴ داور ملی و کشوری کار قضاوت این مسابقات را بر عهده داشتند. که از چهره های سر شناس داوری چون علی جعفری ،عادل رضاپور  ،امیر صفاران، غلام بختیاری  وغلامرضا علی محمدی، برخی از این مسابقات را به نحو احسن قضاوت کردند. گفتنی است که هیئت ژوری این مسابقات بر عهده حسن کاووسی، اسفندیار صفایی، علی جعفری بود. که در نهایت دزفول مقام تیمی نخست این دوره را از ان خودکردو بعد از ان استان ایلام و کهکیلویه بویر احمد به ترتیب مقامهای دوم تا سوم را کسب کردند. قابل ذکر است که تیم خوب استان فارس هم بعنوان با اخلاق ترین تیم کاپ با ارزش اخلاق  را از مسولین برگزاری مسابقات هدیه گرفتند.

شهرام کنگریان


نوشته شده در تاريخ شنبه نهم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور

خبرگزاري دانشجويان ايران - اهواز
سرويس: ورزشي

رقابت‌هاي بوكس چهارجانبه مناطق نفت‌خيز جنوب با رقابت چهار تيم از استان خوزستان برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه خوزستان - رقابت‌هاي چهارجانبه بوكس مناطق‌ نفت‌خيز جنوب با حضور چهار تيم از استان خوزستان در نيمه‌ي دوم خردادماه به ميزباني شهرستان آبادان برگزار خواهد شد.

در اين مسابقات تيم‌هاي بوكس مناطق نفت‌خيز جنوب، نفت اميديه، نفت و پالايش آبادان و نفت مسجدسليمان حضور دارند و تنها بوكسورهايي در پيكارها شركت دارند كه پدران‌شان از پرسنل رسمي شركت نفت هستند.


نوشته شده در تاريخ سه شنبه پنجم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور

 

دبیر فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران با اعلام این خبر که ۴ مربی روسی و ۲ مربی اوکراینی برای تدریس و آموزش دادن مربیان ایرانی دوم تیرماه وارد کشور می شوند. فریبرز شمس افزود: این مربیان که پس از رایزنی های طولانی و مکاتبات و پیگیری های فدراسیون متقاعد به اموزش در ایران شدند. جزو بهترین گزینه ها هستند. عضو اصلی روابط عمومی ایبا تصریح کرد: اموزش دادن بوکسور های نوجوان و سنین پایه هم یکی از دیگر وظایف انها به مشار می اید


نوشته شده در تاريخ سه شنبه پنجم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور

 

ایسنا: مرحله‌ي نيمه نهايي ليگ برتر بوكس با جنجال و درگيري بين تيم‌هاي پيوند ساپكو و بنياد بهادر مازندران نيمه كاره باقي ماند.

در دور برگشت از مرحله‌ي نيمه نهايي ليگ برتر بوكس در مازندران تيم بنياد بهادر مازندران ميزبان پيوند ساپكو رباط كريم بود، اين ديدار با نتيجه‌ي سه بر يك به سود ميزبان در حال برگزاري بود كه مربيان و سرپرستان تيم ساپكو در اعتراض به داوري اين رقابت‌ها بوكسورهاي خود را از سالن خارج كردند.

محمود احمدي‌زمان در وزن 51 كيلوگرم، عمران اكبري در وزن 54 كيلوگرم و محمد دوجي در وزن 57 كيلوگرم نفرات پيروز بنياد بهادر در اين ديدار بودند.

سعيد قربان‌زاد در وزن 48 كيلوگرم از تيم پيوند ساپكو نيز تنها پيروز اين تيم رباط كريمي بود.

اين ديدار سه بر يك به سود تيم ميزبان در حال برگزاري بود كه مربيان و سرپرستان تيم پيوند ساپكو در اعتراض به داوري اجازه‌ي مبارزه به بوكسورهاي خود ندادند. اين مساله مورد اعتراض تيم بنيادبهادر قرار گرفت كه پس از درگيري لفظي، كار به به دعوا كشيده شد. اين درگيري پس از چند دقيقه به ميان تماشاگران نيز سرايت كرد.

اين بازي با نظر مسوولان فدراسيون تعطيل شد. ناطق نوري رييس و منوچهر مقصودي نايب رييس از نزديك شاهد اين ديدار جنجالي بودند. مسوولان فدراسيون هنوز هيچ تصميمي در مورد اين ديدار نگرفته‌اند.

ديدار رفت اين دو تيم را پيوند ساپكو با نتيجه‌ي شش بر پنج به سود خود به پايان رسانده بود. اين تيم در فصل گذشته قهرمان ليگ شده بود.

در ديگر ديدار مرحله‌ي نيمه نهايي تيم فولاد ماهان اصفهان با پيروزي شش بر پنج بر هيات خراسان رضوي به ديدار پاياني راه يافت.

در اين ديدار كه به ميزباني خراساني‌ها برگزار شده بود، تيم اصفهان با پيروزي در شش وزن 64 كيلوگرم (هوم كرمي)، 69 كيلوگرم (ناصر عباسي)، 75 كيلوگرم (هادي حبيبي)، 81 كيلوگرم (احسان روزبهاني)، 91 كيلوگرم (علي مظاهري) و 91+ كيلوگرم (علي‌اكبر حسيني‌فر) راهي ديدار پاياني شد.

مظاهري و حسيني‌فر در اين ديدار به دليل حضور نيافتن حريفان خود پيروز اعلام شدند.

تيم فولاد ماهان در ديدار رفت مرحله‌ي نيمه نهايي نيز در اصفهان 9 بر دو حريف خود را شكست داده بود.

ديدار فينال اين رقابت‌ها قرار بود يكم خرداد ماه در سالن بوكس ورزشگاه شهيد شيرودي برگزار شود كه با توجه به جنجال در مازندران مشخص نيست اين زمان تغيير كند يا خير.


نوشته شده در تاريخ سه شنبه پنجم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور
مدير تيم‌هاي ملي بوكس ايران،گفت: با هيچ مشتزني تعارف نداريم و هر ورزشكاري در تمرينات غيبت داشته باشد، بدون ترديد از اردوي تيم ملي خط خواهد خورد.

منوچهر مقصودي در گفت و گو با ايرنا خاطرنشان كرد: در اردوي قبلي، علي مظاهري به دليل آسيب ديدگي شديد كمر غيبت داشت كه ما از اين مساله آگاه بوديم، اما مرتضي سپهوند بدون هماهنگي در اردو شركت نكرد كه به همين دليل به تورنمنت تركيه اعزام نشد.

وي ادامه داد: خوشبختانه در مرحله جديد تمرينات كه از ابتداي هفته آغاز شده است تمامي نفرات حضور دارند و مظاهري و سپهوند نيز همراه با ديگران درحال تمرين بوده و شرايط مناسبي دارند.

مقصودي ادامه داد: عصر امروز/سه شنبه/ ديدار مرحله نيمه نهايي ليگ بوكس برگزار مي‌شود و به دليل حضور اكثريت ملي پوشان در ليگ، تمرينات امروز را تعطيل كرديم تا در اختيار تيم‌هاي خود باشند و از فردا در مجموعه ورزشي انقلاب حاضر شوند.

وي از حضور تيم ملي بوكس در مسابقات قهرماني آسيا خبر داد و گفت: به احتمال فراوان با ‪ ۴‬يا ‪ ۵‬ورزشكار راهي چين(محل برگزاري مسابقات قهرماني آسيا) مي‌شويم و با توجه به اينكه هدف اصلي فدراسيون بوكس موفقيت در بازي هاي آسيايي گوانگ جو است، قصد نداريم دست خود را در قهرماني آسيا براي حريفان رو كنيم.

مقصودي عنوان كرد: طي توافقي كه با فدراسيون روسيه داشته‌ايم تيم ملي اين كشور اواخر مرداد ماه به منظور برپايي اردوي مشترك با تيم ملي ايران وارد تهران خواهد شد كه اين اردو براي مربيان و ورزشكاران ايران يك كلاس آموزشي مفيد است .


نوشته شده در تاريخ سه شنبه پنجم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور
رئيس فدراسيون بوكس در خصوص بازي جنجالي تيم‌هاي بنياد بهادر و پيوند ساپكو در مرحله نيمه نهايي ليگ برتر بوكس باشگاههاي ايران گفت: اين بازي را در زمين بي‌طرف تكرار خواهيم كرد و مربيان هر دو تيم نيز محروم خواهند شد.

احمد ناطق نوري روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا، خاطرنشان كرد:
متاسفانه مربيان دو تيم جنگ لفظي را آغار كردند و باعث كشيده شدن اين مساله به سكوها و در نهايت زمينه درگيري تماشاگران را فراهم كردند.

روز گذشته (جمعه) و در جريان ديدار دو تيم بنياد بهادر مازندران و پيوند ساپكو در مرحله نيمه نهايي ليگ برتر بوكس در شهرستان نور ، به دليل درگيري تماشاگران و جنگ لفظي مربيان اين ديدار نيمه كار به پايان رسيد.

وي افزود: شخصا در سالن محل برگزاري حضور داشتم و سريعا وارد عمل شده و اين بازي را متوقف كردم تا مشكلي براي فردي به وجود نيايد.

ناطق نوري گفت: بزودي جلساتي را برگزار خواهيم كرد تا در خصوص خاطيان تصميم‌گيري كنيم، اما به طور قطع مربياني كه باعث اين جنجال بوده‌اند را محروم مي‌كنيم و بازي را از ابتدا در شهر بي‌طرف برگزار خواهيم كرد.

وي ادامه داد: ورزشگاه‌ها داراي حرمت هستند و ورزشكاران و مربيان بايد داراي صفات پهلواني باشند و اجازه نخواهم داد در فدراسيون بوكس اين شرايط باب شده و به امري عادي تبديل شود.

رئيس فدراسيون بوكس در خصوص شرايط تيم ملي خاطرنشان كرد: در بازديدي كه از رقابت‌هاي انتخابي داشتم به مربيان تيم تاكيد كردم كه ورزشكاران از لحاظ بدني در شرايط ايده آلي نيستند و بايد تلاش بيشتري در اين خصوص انجام شود.

ناطق نوري ادامه داد: تيم ملي بزرگسالان ايران ماه آينده در رقابت‌هاي قهرماني آسيا در چين شركت خواهد كرد و پس از آن به دنبال اين هستيم تا اردوهاي مشتركي را با روسيه و اوكراين برگزار كنيم.

وي در مورد بحث حضور مربيان خارجي در ايران گفت: سه مربي روسي را پس از مطالعه كارنامه آنان به ايران فراخوانديم كه پس از حضور در تهران و در صورت تاييد، با اين نفرات قرارداد مي‌بنديم تا در بخش‌هاي مختلف به پيشرفت بوكس ايران كمك كنند.


نوشته شده در تاريخ سه شنبه پنجم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور
علیرضا استکی گفت: رقابت های لیگ برتر بوکس تا ‪ ۲‬هفته آینده به پایان می رسد و پس از آن فشار تمرینات اردو نشینان تیم ملی را بالا خواهیم برد. مربی تیم ملی بوکس در گفت وگو با ایرنا خاطرنشان کرد: در حال حاضر ‪ ۴‬تیم راه یافته به نیمه نهایی لیگ بوکس به رقابت می پردازند و باتوجه به اینکه اکثریت ملی پوشان در این تیم ها حضور دارند برای جلوگیری از آسیب دیدگی احتمالی آنها، تمرینات نسبتا سبکی را در دستور کار قرار داده ایم .
وی گفت: مرحله جدید تمرینات را به تازگی آغار کرده ایم و در زمان تعطیلی اردوها به نفرات برنامه تمرینی داده بودیم تا از فرم مطلوب بدنی خارج نشوند.
استکی ادامه داد: تیم ملی بوکس بزرگسالان ایران از ‪ ۱۷‬خرداد ماه رقابت های قهرمانی آسیا در چین را پیش رو دارد که برنامه ریزی مناسب را انجام داده ایم تا نفرات در این مدت کوتاه به اوج آمادگی دست یابند و حضور خوبی در مسابقات داشته باشند.
وی در خصوص مصدومان تیم ملی گفت: علی مظاهری و مرتصی سپهوند نفراتی هستند که در اردوی قبلی به دلیل مصدویت حضور نداشتند و ما در این اردو تمریناتی را برای آنان در نظر گرفتیم تا دوباره دچار مشکل نشوند.
مربی تیم ملی عنوان کرد: قرار است اردوهای آماده سازی مشترکی را پس از قهرمانی آسیا با تیم های صاحب نام جهان همچون اوکراین، بلغارستان و روسیه برگزار کرده و نقاط ضعف خود را برطرف سازیم.

نوشته شده در تاريخ سه شنبه پنجم خرداد 1388 توسط  خبر:شهرام کنگریان . عکس:عادل رضاپور